Szukaj
Close this search box.

Blog

Poradnik

Jak zostać wydawcą własnej książki – formalności

Wbrew pozorom i obawom wielu, jest to proste jak budowa cepa. Poniżej przedstawiam konkretne kroki, jakie musisz podjąć, zarówno wtedy, gdy prowadzisz działalność gospodarczą, jak i wówczas, gdy nie jesteś przedsiębiorcą. A także zalety i ograniczenia wynikające z każdej z tych możliwości.

Czytaj dalej »
Poradnik

Redakcja, adiustacja i korekta – ale o co chodzi?

„Chciałbym, żebyście zrobili też korektę tekstu, tak żeby się dobrze czytało i nie było błędów.” Ileż razy to słyszałem i ileż razy zaczynałem tłumaczyć, że robimy zarówno redakcje, adiustacje jak i korekty. Bo to trzy różne sprawy. W tym wpisie dowiesz się, czym się różnią i dlaczego wszystkie etapy pracy nad tekstem są ważne.

Czytaj dalej »
Poradnik

Bez spisu treści ani rusz

Jednym z częstych błędów popełnianych przez początkujących twórców jest siadanie do pisania bez ustalonego planu, czyli bez spisu treści. Siadają z głową pełną pomysłów, piszą, piszą, piszą w zapale, po czym orientują się nagle, że doszli do końca książki, a napisali dopiero kilka stron i o wielu elementach zapomnieli. Stracili czas i nadwyrężyli motywację. Oto, jak tego uniknąć.

Czytaj dalej »

Bądź na bieżąco

Obiecuję jedynie wartościowe informacje i zero spamu :)